Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Samsung LExxB650
MPEG4-Players Fórum > MPEG-4 asztali lejátszók, felvevők > Samsung
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
kenguru
Sűrű imádkozások közepette feltöltöttem a patchelt firmware-t, sikerült! Kicsit izgultam, amikor 64%-nál egy időre megtorpant, de aztán végigment és simán újraindult, még az automount van hátra.
access
IDÉZET(rodipe @ 2010 Feb. 20, 14:26:55) *
Sziasztok!
Most vettem egy Samsung LE46 B650T2PXXN-es LCD-t. Széria száma: AC08. Tudom, ez szar panel, de ugye egy webáruházban nem válogathat az ember, hogy mi van az oldalára írva.(Shopdigitalnál vettem Debrecenben)
A problémám a következô: a kép négy sarkában világos foltok vannak,ami sötétebb képrészleteknél NAGYON feltünô és zavaró! (fôleg a bal alsó sarokban, az majdhogynem világít) Próbáltam lefényképezni, valamennyire sikerült is, de persze élôben sokkal feltünôbb.
Nem hiszem, hogy ez természetes jelenség lenne egy majdnem 300 ezres TV-nél. Valaki tudna ezzel kapcsolatban infót mondani? Van erre valami megoldás? Esetleg egy uj szoftver, bár az nem hiszem. (jelenlegi verzioja: 2009/11/12_002006) Ez mennyire természetes ennél a modellnél, illetve, hogy emiatt lehet-e reklamálni. Még a 3 napos cseregarancia idejében benne vagyok így jó lenne tudni gyorsan mi tévô legyek. Az biztos, hogy ez engem nagyon zavar, mert gyakorlatilag egy sötétebb film, pl egy horror igy teljesen élvezhetetlen.Please HELP! Elôre is köszi

Egyébként kinek mennyire kék vagy fekete a háttér?

Néhány fórumon írták, hogy kísérleteztek a panel beállításokkal/calibrációval a service menüben és sokszor jelentősen jobb értékeket értek el mint a gyári. Szinte teljesen eltüntették a kékes derengést.
Sajnos a leírások nem a B650-hez voltak így nem próbáltam variálni a leírtak alapján.

Valaki kísérletezett ilyesmivel? Ha igen, légyszi írja meg a tapasztalatokat és a beállítási adatokat!

Ja, és mit szóltok az első web böngésző tesztre a SamyGO-n?

kép: http://img638.imageshack.us/img638/2992/samygonetsurf.jpg
fórum: http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/v...p?f=5&t=403
gyulagy
1 működő böngésző király lenne
zsolt501
Újra működnek a widgettek. smile.gif
cvt01
IDÉZET(zsolt501 @ 2010 Feb. 21, 13:17:35) *
Újra működnek a widgettek. smile.gif

nálam is
pinarago
IDÉZET(kenguru @ 2010 Feb. 20, 17:01:10) *
Sűrű imádkozások közepette feltöltöttem a patchelt firmware-t, sikerült! Kicsit izgultam, amikor 64%-nál egy időre megtorpant, de aztán végigment és simán újraindult, még az automount van hátra.

melyik patchelt fwt?
a ruszkit?

mert en feltettem az 1iket, de semmi kulombseget nem erzek... nem talalom a telnetet, smb, semmi... az arfix az megvan, de hat az a NA felen is megvolt...
utanna kene olvasni... tongue.gif
tacpeter
IDÉZET(pinarago @ 2010 Feb. 21, 15:49:33) *
melyik patchelt fwt?
a ruszkit?

mert en feltettem az 1iket, de semmi kulombseget nem erzek... nem talalom a telnetet, smb, semmi... az arfix az megvan, de hat az a NA felen is megvolt...
utanna kene olvasni... tongue.gif

Szerintem a SamyGO féle patchelt firmre gondolt.
Mármint arra, amit neked kell otthon megcsinálni.
Pár oldallal hátrébb olvashatsz is róla.
(van benne telnet, nagyobb felirat/betűszín, meg az ARFix)
gyulagy
Hogy lehet, több widgetet letölteni, elérni!
kenguru
IDÉZET(tacpeter @ 2010 Feb. 21, 17:53:35) *
Szerintem a SamyGO féle patchelt firmre gondolt.
Mármint arra, amit neked kell otthon megcsinálni.
Pár oldallal hátrébb olvashatsz is róla.
(van benne telnet, nagyobb felirat/betűszín, meg az ARFix)

SamyGO-s fw nagy sárga betűkkel. itthoni készítés
gyulagy
Sziasztok!
A böngészőt próbálta már valaki?(netsurf)
Miként kell feltelepíteni?
vitya
IDÉZET(gyulagy @ 2010 Feb. 22, 11:18:36) *
Sziasztok!
A böngészőt próbálta már valaki?(netsurf)
Miként kell feltelepíteni?

Én most próbáltam.
!A pendrive mindenképpen FAT32-re legyen formázva!!!! Különben csak sötét képet kapunk és csak egy áramtalanítás segít!
1. Elindítottam a billentyű és egér okosságot
2. Elindítottam a NBetsurf cuccot.
A kezdőlap bejön, de az én usb-s rádiós egeremet nem látta, billentyűm meg csak ps2-s van(átalakítóval sem működött!
Így kipróbálni csak a kezdőlapot tudtam, az működött!
Billentyű és egér nélkül ez így kevés, de majd megoldják smile.gif és jobb lesz!
simigeri
IDÉZET(Eman @ 2010 Feb. 19, 22:13:38) *
Szüleim TV-t akartak vásárolni, így nekik a 37B650T2W-t javasoltam. (176k Fukar)

Ha van olyan probléma, amiben tudok segíteni, akkor amint időm engedi kipróbálom és válaszolok.

Eman

Egy hónapja még vmi 233e volt náluk...
Eman
IDÉZET(simigeri @ 2010 Feb. 22, 15:05:37) *
Egy hónapja még vmi 233e volt náluk...

OFF:

220ezer volt most is, de múlt pénteken áfamentes hétvége volt az egyik vidéki áruházban.

180ezer körül van egy másik nagy cégnél is, és 180-200ezer között van sok szürkeimportos boltban.

A nagyoknál persze tutira megvan a Samsung Magyarország által garantált 2+1 év garancia, ha jól tudom.

Eman
zoltan6
valaki írja légyszi hogy kell a böngészöt beüzemelni.

ui:köszi közben rájöttem duplán van csomagolva.
dbx
respect.gif Tegnap skubiztam őket, működő Skypal és 40C650 végén
access
IDÉZET(vitya @ 2010 Feb. 22, 11:37:21) *
Én most próbáltam.
!A pendrive mindenképpen FAT32-re legyen formázva!!!! Különben csak sötét képet kapunk és csak egy áramtalanítás segít!
1. Elindítottam a billentyű és egér okosságot
2. Elindítottam a NBetsurf cuccot.
A kezdőlap bejön, de az én usb-s rádiós egeremet nem látta, billentyűm meg csak ps2-s van(átalakítóval sem működött!
Így kipróbálni csak a kezdőlapot tudtam, az működött!
Billentyű és egér nélkül ez így kevés, de majd megoldják smile.gif és jobb lesz!

Én is próbáltam. Szerintem nagyon jó kezdeményezés!

Én lecseréltem a fontokat mert a hosszú őű betűket nem jól jelenítette meg.

Csak egy egyszerű teszt volt ezért nem is csatlakoztattam egeret/billentyűt. A sárga gombbal lehet navi módot váltani és az egyik módban csak a linkekre ugrik.

Az options file-ban írtam át a kezdő honlap címeket biggrin.gif és a piros gombbal ugrottam mindig a kezdő lapra....

A hirkereso.hu nagyon jó lenne alapoldalnak de az ahogy betölt rögtön elkezdi a betöltés megint és alig lehet navigálni mert mindig frissíti magát....
l4l4mp3r
Sziasztok!

Lehet hogy már volt a kérdés, de mégis feltenném újra, mert nem egyértelmű számomra!

Szóval szeretnék egy 40"-os samu tv-t. Azt vágom hogy a B650 a legfullosabb, de jelenleg kevés rá a pénzem,
ezért barátkozom más típsokkal is.

Nézegettem a B650, B620, B550, B530 (remélem jól írom), viszont nem tudom mi a különbség a B650 és B620, illetve
a B550 és B530 között.
Valamint szintén kérdés még, hogy az 5-ös széria "felokosítható-e" a 6-os szintjére (internet tv, filmlejátszás)
És hogy bluetooth van-e ezekben?

Valaki tudna szolgálni pontos infóval? Nagyon megköszönném!

ui: volt itt fentebb berakva kép skype-os tv-ről. Erről lehet valamit tudni? Milyen típus, stb?

Köszönöm előre is!
Üdv,
L.
raid
Sziasztok.

Ez a web böngésző érdekes lehet. Valaki tudja hogyan kell telepíteni a tv-re?
kenguru
IDÉZET(raid @ 2010 Feb. 25, 22:36:18) *
Sziasztok.

Ez a web böngésző érdekes lehet. Valaki tudja hogyan kell telepíteni a tv-re?

Én bemásoltam a játékok közé és onnét simán elindult. Kicsit zavaró, hogy a max szélességi felbontás talán 960px lehet, lecseréltem a betűket, mivel az űő csak négyzet volt, a times tipusokat bemásoltam és átneveztem a sans-serif megfelelőinek, a monospace-t pedig arial-ból csináltam. illetve csináltam egy bookmarks.html-t a nyitólapokhoz, ezt teljes elérési úttal megadtam a Configban. (homepage_url:file://....)
dbx
IDÉZET(kenguru @ 2010 Feb. 26, 08:35:49) *
Én bemásoltam a játékok közé és onnét simán elindult. Kicsit zavaró, hogy a max szélességi felbontás talán 960px lehet, lecseréltem a betűket, mivel az űő csak négyzet volt, a times tipusokat bemásoltam és átneveztem a sans-serif megfelelőinek, a monospace-t pedig arial-ból csináltam. illetve csináltam egy bookmarks.html-t a nyitólapokhoz, ezt teljes elérési úttal megadtam a Configban. (homepage_url:file://....)

köszi jó ötlet volt, de az elérsi utat nem tudom megadni a bookmarks.html-hez

pl: igy szenvedek smile.gif

homepage_url:file://NetSurf/framebuffer/res/bookmarks.html
kenguru
IDÉZET(dbx @ 2010 Feb. 26, 10:46:16) *

fejből most nem tudom a teljes utat, gyakorlatilag a játékok mappa/Netsurf/bookmarks.html (nálam), de lehet bárhol máshol is.
dbx
IDÉZET(kenguru @ 2010 Feb. 26, 10:58:55) *
fejből most nem tudom a teljes utat, gyakorlatilag a játékok mappa/Netsurf/bookmarks.html (nálam), de lehet bárhol máshol is.

játékok mappa hogyan ?

homepage_url:file:/dtv/usb/sda1/NetSurf/bookmarks.html de igy se megy
kenguru
IDÉZET(dbx @ 2010 Feb. 26, 11:08:44) *
játékok mappa hogyan ?

homepage_url:file:/dtv/usb/sda1/NetSurf/bookmarks.html de igy se megy

ez akkor jó ha pendrive-on tárolod, Nem vagyok otthon, hogy megnézzem, de talán mtd_ttlib mappában vannak a játékok?
Dr.OG
IDÉZET(l4l4mp3r @ 2010 Feb. 25, 14:52:22) *
Sziasztok!
Lehet hogy már volt a kérdés, de mégis feltenném újra, mert nem egyértelmű számomra!
Szóval szeretnék egy 40"-os samu tv-t. Azt vágom hogy a B650 a legfullosabb, de jelenleg kevés rá a pénzem,
ezért barátkozom más típsokkal is.
Nézegettem a B650, B620, B550, B530 (remélem jól írom), viszont nem tudom mi a különbség a B650 és B620, illetve
a B550 és B530 között.

B620-ban nincs médialejátszó és tudtommal nincs rajta hálózati csatlakozó sem. Viszont van 24p és 100Hz, Wide Colour Enhancer 3 és nagyobb kontraszttal rendelkezik (Ultra), mint az 5-ös széria modelljei. Az 5-ös szériának valamivel gyengébb a tudása kép terén (WCE2, High Contrast), nem tud 100Hz-et, de itt is van 24p.
IDÉZET
Valamint szintén kérdés még, hogy az 5-ös széria "felokosítható-e" a 6-os szintjére (internet tv, filmlejátszás)

Hálózati csatlakozót nem lehet rá barkácsolni, de elvileg USB-ről filmnézésre alkalmassá tehető. Egy fórumtárs már számolt be sikerről ezen a téren, lapott vissza néhány oldalt.
IDÉZET
És hogy bluetooth van-e ezekben?

Nincs.
IDÉZET
Valaki tudna szolgálni pontos infóval? Nagyon megköszönném!
ui: volt itt fentebb berakva kép skype-os tv-ről. Erről lehet valamit tudni? Milyen típus, stb?
Köszönöm előre is!
Üdv,
L.

Írta a fórumtárs, hogy ez a "C" széria, az idei (2010-es) modell.
l4l4mp3r
IDÉZET(Dr.OG @ 2010 Feb. 26, 14:15:30) *
B620-ban nincs médialejátszó és tudtommal nincs rajta hálózati csatlakozó sem. Viszont van 24p és 100Hz, Wide Colour Enhancer 3 és nagyobb kontraszttal rendelkezik (Ultra), mint az 5-ös széria modelljei. Az 5-ös szériának valamivel gyengébb a tudása kép terén (WCE2, High Contrast), nem tud 100Hz-et, de itt is van 24p.

Hálózati csatlakozót nem lehet rá barkácsolni, de elvileg USB-ről filmnézésre alkalmassá tehető. Egy fórumtárs már számolt be sikerről ezen a téren, lapott vissza néhány oldalt.

Nincs.

Írta a fórumtárs, hogy ez a "C" széria, az idei (2010-es) modell.

Nagyon szépen köszönöm Dr.OG! Asszem még akkor várok egy picit a B650-re vagy esetleg C-re... smile.gif
tomboy84
IDÉZET(dbx @ 2010 Feb. 26, 10:46:16) *

Szia!

Ezzel én is szenvedtem. Úgy oldottam meg, hogy egy webtárhelyre feltöltöttem a html állományt és azt linkeltem be (pl www.weboldal.hu/bookmarks.html) Így a módosítása, szerkesztése is egyszerűbb.
Tom
dbx
IDÉZET(tomboy84 @ 2010 Feb. 26, 18:27:55) *
Szia!

Ezzel én is szenvedtem. Úgy oldottam meg, hogy egy webtárhelyre feltöltöttem a html állományt és azt linkeltem be (pl www.weboldal.hu/bookmarks.html) Így a módosítása, szerkesztése is egyszerűbb.
Tom

homepage_url:file:/dtv/usb/sda1/bookmarks.html

Így müxik pendrive root-ban a bookmarks.html
gyulagy
Új firmware letölthető
vitya
IDÉZET(gyulagy @ 2010 Feb. 27, 12:10:19) *
Új firmware letölthető

Köszönjük az infót!
Mivel jobb a réginél?

Tudja a nagyobb feliratot egy fekete körvonallal?
zsolt501
IDÉZET(vitya @ 2010 Feb. 27, 13:59:33) *
Köszönjük az infót!
Mivel jobb a réginél?

Tudja a nagyobb feliratot egy fekete körvonallal?

Én különösebb változást eddig nem vettem észre max a csatorna váltás lett egy picit gyorsabb főleg HD csatornák esetén.
tomboy84
IDÉZET(gyulagy @ 2010 Feb. 27, 12:10:19) *
Új firmware letölthető

És új PC Share Manager is (v2.33)
kenguru
házi készítésű firmware telnet engedélezésnél mit jelent az "advanced" lehetőség?
ttzolee
IDÉZET(zsolt501 @ 2010 Feb. 27, 16:41:35) *
Én különösebb változást eddig nem vettem észre max a csatorna váltás lett egy picit gyorsabb főleg HD csatornák esetén.

Talán fél másodperccel lett gyorsabb.

Viszont én észrevettem egy változást, hogy eltűnt az firware előző verzió visszaállítási lehetőség, ami nem tudom mennyire előny vagy hátrány. Mindenki döntse el saját belátása szerint. biggrin.gif
ttzolee
IDÉZET(zsolt501 @ 2010 Feb. 27, 16:41:35) *
hjk123
Sziasztok! Egy kis segítség kellene:
Vettem én is egy LE32B650 T2W-t. A kábelszolgáltatómtól sajnos nem egységesen aspect ratioval jönnek a tv adók. Vmelyik adó 16:9, vmelyik 4:3-ban. Van arra lehetőség hogy, minden adónál ezt külön-külön állítsam be (és a tv azt meg is jegyezze) ? Melyik fw/patch tudja ezt? Mert a New Age féle és a legújabb hivatalos fw sem.....
dobrogi
Figyelmeztetés a SamyGO fórumon!

Ne töltsétek fel az új firmware-t, mert letiltja a SamyGo bővitmények futtatását!

+PVR-hez kapcsolódó dolgokat is letiltottak...
+firmware downgrade tiltás, igy visszalépni sem lehet.
dbx
IDÉZET(dobrogi @ 2010 Feb. 28, 10:23:22) *

Ne töltsétek fel az új firmware-t, mert letiltja a SamyGo bővitmények futtatását!

PVR müxik? hogyan ?
vitya
IDÉZET(dbx @ 2010 Feb. 28, 10:43:44) *
PVR müxik? hogyan ?

Mi az a pvr?
dbx
IDÉZET(vitya @ 2010 Feb. 28, 10:47:05) *
Mi az a pvr?

Felvételre gondolok,(Personal video recorder)2010 C modellekben már van

Amit bevágtam képet azon ott van:
PVR
jack007
Sziasztok.
Boldog tulajdonosa lettem egy 40b650-nek.
Lenne egy kis problémám. Beállítottam http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/ ez alapján a tv-t, de sajnos a színek nem valami szépek és élethűek.
Ti milyen beállításokkal használjátok a tv-t dvd nézésre valamint tv nézésre?

Köszönöm a segítséget.
888Zoli
Sziasztok!

Először is nagyon hasznos a fórum, sok mindent meg tudtam oldani a segítségével.
Van egy LE40B650-es TV-m és lenne két kérdésem:

1 - Az optikai kimeneten kiadja-e az 5.1-es hangot USB-s MKV lejátszásnál?

2 - Hogyan tudom megnézni a készülék MAC számát?

Előre is köszi a válaszokat.
dbx
IDÉZET(888Zoli @ 2010 Feb. 28, 11:18:59) *
Sziasztok!

Először is nagyon hasznos a fórum, sok mindent meg tudtam oldani a segítségével.
Van egy LE40B650-es TV-m és lenne két kérdésem:

1 - Az optikai kimeneten kiadja-e az 5.1-es hangot USB-s MKV lejátszásnál?

2 - Hogyan tudom megnézni a készülék MAC számát?

Előre is köszi a válaszokat.

1 - igen
2 - hálozat beállítás
eva53
Ha valaki tud olyan helyet ahol le tudnám tölteni a SAMSUNG LE40B650T2W korábbi firmvaret (2004.0 - 2005.0)
Kérem segitsen, eőre is KÖSZÖNÖM.éva.
ttzolee
IDÉZET(eva53 @ 2010 Feb. 28, 12:18:58) *
Ha valaki tud olyan helyet ahol le tudnám tölteni a SAMSUNG LE40B650T2W korábbi firmvaret (2004.0 - 2005.0)
Kérem segitsen, eőre is KÖSZÖNÖM.éva.

Hát amit adtak hozzá kis pendriveot azon rajta kell hogy legyen ha le nem törölted. biggrin.gif
eva53
IDÉZET(ttzolee @ 2010 Feb. 28, 12:28:27) *
Hát amit adtak hozzá kis pendriveot azon rajta kell hogy legyen ha le nem törölted. biggrin.gif

Hát én sajnos nem kaptam hozzá ilyen pendriveot, pedig hivatalos EURONICS üzletben vásároltam.
Hát ha biztos hogy kellet volna kapnom, akkor megyek vissza reklamálni.
Várom válaszod.
zoltan6
a 2004-est feltöltöttem neked az eredetit,itt van
KÓD
http://valami.de/files/49207182/T-CHL7DEUC.RAR.html
dbx
Aki felrakja a 3000.2 az utána nem tud semmi régit visszarakni
downgrade nuku
zoltan6
akkor még jó hogy nem kapkodtam el a frissítést.
dobrogi
IDÉZET(dbx @ 2010 Feb. 28, 10:43:44) *
PVR müxik? hogyan ?

Még nincs kész a PVR alkalmazás, de kezdemény már van.
(Mivel ez a funkció a debug menüből elérhető)

Az új firmware viszont betesz ennek.
access
IDÉZET(dobrogi @ 2010 Feb. 28, 10:23:22) *

Ez siralmas!

Én is olvastam a SamyGo fórumon....

Elhiszem, hogy a Samsung védeni akarja a gyári kódot de ahelyett, hogy a felirat méret/körvonal és a rossz képarány problémákkal foglalkoznának olyan dolgokra van energiájuk, hogy plusz "védelmet" és titkosítást építenek bele a firmware-be. Pedig a SamyGo által megoldott hibákat kellett volna nekik is megcsinálniuk! Könyörgöm az egész néhány apró kódrészlet módosításon múlik. Szarnak rá. Ez a zárt forráskód hátránya. Ezért nem használok hosszú évek óta Windows-t se. A Linux filozófiája egészen más. Ha valami program más módon -esetleg plusz funkciókkal bővítve- használhatóbb lenne akkor a közösség ezt jelzi a fejlesztő felé és a következő verzióban/kiadásban már úgy fog működni. Na mindegy....

Talán majd sikerül feltörni ezt a firmware-t is....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.